tallózó > nemzetközi hírválogatás
2011.08.16.

Rossz ötlet a hozzáférés-blokkolás

Miközben egyre több médiakonszern és szerzői jogvédő szervezet szorgalmazza az illegálisan másolt tartalmakat letöltők interneteléréseinek korlátozását és blokkolását, az internetszolgáltatók a felhasználók pártjára álltak és nincs kedvük segédrendőrökké válni.

Oliver Süme, az eco német internetgazdasági szövetség helyettes vezetője úgy véli, hogy - bármekkorát vétkezik is valaki - egyszerűen nem lehet lekapcsolni az internetkapcsolatát. Franciaország példáját egyre több állam akarja követni, legutóbb például az Egyesült Államokban merült fel az öt, illetve hat csapást alkalmazó modell bevezetése.

"Egyértelműen elutasítjuk az ilyen drasztikus intézkedéseket. A német internetszolgáltatók olyan infrastruktúrát üzemeltetnek, amely korlátlan hozzáférést biztosít a különböző kereskedelmi ajánlatokhoz, az információkhoz és a médiákhoz. Emellett számos az e-kormányzati szolgáltatás van, amelyeknek a jelentősége szintén egyre nagyobb. A világhálóhoz való csatlakozás éppen ezért elengedhetetlenül fontos az emberek számára. Ezt még az ENSZ vélemény- és sajtószabadságért felelős különmegbízottja is megerősítette a jelentésében, aki az internetet emberi jognak minősítette. Éppen ezért az állampolgárok internetről való lekapcsolása a szerzői jogsértéses ügyekben teljesen elfogadhatatlan, ráadásul nem hiszem, hogy ezek a megoldások különösen sikeresek lennének."

"Sokkal fontosabbak az innovatív és működő üzleti modellek, amelyekkel a magas minőségű digitális tartalmakat megfelelő kondíciók mellett legálisan lehet megszerezni és kényelmesen használni. Pont ezek az innovációk, a letöltésekért való fizetési modell hiányzik a zene- és a filmterjesztés területéről. A brit internetszolgáltatók felméréséből kiderült, hogy a három csapás modell bevezetése miatt csak a fájlcserélők 5 százaléka hagyna fel a tevékenységével, vagy használná kevesebb alkalommal a P2P-platformokat" - hangsúlyozta a szakember.

A cikk folytatása......

Forrás: www.sg.hu

 


Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ) © 2011, MINDEN JOG FENNTARTVA